9 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W TUCHOLI

1 min read

23 stycznia br. Panie z roczników 1945 – 1964 będą mogły wykonać bezpłatne badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Mammobus stanie w Tucholi, przy Sklepie Netto, ul. Pocztowa 4. Zachęcamy do rejestracji pod nr tel. 801-080-007 lub 58 666 2 444.

Po raz kolejny mammobus zawita do Tucholi. Jednak ponad połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadal nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammografię można będzie wykonać 23 stycznia. Mammobus będzie do dyspozycji Pań przy Sklepie Netto, ul. Pocztowa 4.

____________________

(red.)

Źródło: powiat

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook