Camerimage: Złota Żaba dla „Tár” Todda Fielda

Estimated read time 2 min read

30. edycja festiwalu Energa Camerimage jest już tylko wspomnieniem. Święto miłośników kina zakończyło się uroczystą galą zamknięcia w sobotę 19 listopada. Za nami interesujące pokazy filmowe, spotkania z wybitnymi twórcami i warsztaty.

W gali zamknięcia wziął udział marszałek Piotr Całbecki, który wręczył nagrodę Sarah Greenwood, wielokrotnie nominowanej do Oscara brytyjskiej scenografce. Zwieńczeniem festiwalu była projekcja filmu w reżyserii Stevena Spielberga „Fabelmanowie”. Złotą Żabę otrzymał film „Tár” w reżyserii Todda Fielda, do którego zdjęcia wykonał Florian Hoffmeister.

Pełna lista tegorocznych laureatów na stronie festiwalu Energa Camerimage.

Festiwalowi towarzyszyła wystawa, którą nadal można zobaczyć w Centrum Sztuki Współczesnej ,,Znaki Czasu”. „Tumult w malarstwie lat 1979–1985/Made in Cologne. Mülheimer Freiheit” możemy oglądać aż do połowy kwietnia przyszłego roku. Więcej informacji na temat wystawy na stronie CSW, które jest instytucją kultury współprowadzoną przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

W siedzibie Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim i w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu oglądać można wystawę „Ryszard Horowitz. Fotokompozycje 1969-2022”.

Wśród gości tegorocznego Energa Camerimage znaleźli się między innymi nagrodzony Oscarem brytyjski reżyser Sam Mendes, scenarzysta i reżyser z Australii Baz Luhrmann oraz aktor Andrzej Seweryn.

Czytaj: Camerimage po raz trzydziesty

Fundusze europejskie w kadrze – cztery statuetki trafiły do nas!


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza