9 grudnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Plac budowy kina w Tucholi

1 min read

Miejsce, gdzie rozpoczyna się budowa kina w Tucholi, to przestrzeń w tylnej części (zaplecze, podwórze)Tucholskiego Ośrodka Kultury. Kiedyś w tym miejscu stała muszla koncertowa, a teraz przez czas jakiś były tutaj składowane materiały do budowy ulic w starej części miasta.

Obecnie materiały już zniknęły, teren został ogrodzony i rozpoczęły się wykopy. Na pierwszy ogień poszły instalacje. Pierwszy wykop, odsłonił potężną rurę kanalizacyjną, którą trzeba uszczelnić. Na miejscu znajdują się fachowcy, którzy szacują, jakich czynności trzeba dokonać, sprawdzają plany, nanoszą korekty, dzieje się. Oczywiście pojawiają się ciekawscy, których uwagę przyciągnęły nagłe prace w tym zazwyczaj spokojnym miejscu do parkowania, dodajmy darmowego.

Prace związane z budową kina wykonuje znana i sprawdzona firma „ELMAL”, pana  Eliasza Adamczewskiego, która wygrała przetarg i bardzo dobrze, że zadanie realizuje lokalna firma.

Budowa budynku potrwa rok i pochłonie 5,446,800 złotych. Inwestycja została dofinansowana w wysokości 3 mln złotych ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla Jednostek Samorządu Terytorialnego.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook