pt. Kwi 3rd, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjno – Informacyjna

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze

1 min read

22.06.2019r. w Ośrodku Wczasowym „Leśna Oaza” w Okoninach Nadjeziornych odbył się piknik bezpieczeństwa. W trakcie trwania imprezy tucholscy policjanci zaprezentowali symulator dachowania oraz symulator zderzeń. Mundurowi apelowali o rozsądek i rozwagę wszystkich uczestników ruchu.

Festyn, którego organizatorem był Gminny Ośrodek w Śliwicach oraz Stowarzyszenia „Biegające Śliwice” wpisuje się kolejny raz w wakacyjny harmonogram lokalnych imprez. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć policjantów, którzy zaprezentowali uczestnikom symulator dachowania oraz symulator zderzeń. Z tej niecodziennej atrakcji skorzystało blisko 150 osób. Poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych podczas zdarzeń drogowych. Kierowcy, jak i pasażerowie z uwagą przysłuchiwali się przekazywanym radom przez stróżów prawa.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć przykrych zdarzeń na drodze.


 sierż. szt. Bartosz Wiese