23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjne działania pn „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

2 min read

Kujawsko-pomorscy policjanci przez cały tydzień będą prowadzić działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

strzałka Policyjne działania pn „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Kujawsko-pomorscy policjanci przez cały tydzień będą prowadzić działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Od poniedziałku 19 stycznia do piątku 23 stycznia br. kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzają działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. 
W roku 2014 piesi spowodowali 85 wypadków, w których zginęło 28 osób, a 60 zostało rannych. Natomiast rowerzyści spowodowali 43 wypadki, w których zginęło 9 osób, a 34 zostały ranne.
Funkcjonariusze podczas tych działań będą zwracać szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi i rowerzyści są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze.

PRZYPOMINAMY!

Od 31 sierpnia 2014 roku pieszy niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Policjanci szczególną uwagę będą również zwracać na wykroczenia polegające na niestosowaniu się przez pieszych do sygnalizacji świetlnej, przechodzeniu przez jezdnie w miejscach niedozwolonych, chodzeniu po niewłaściwej stronie jezdni ale również nie ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu przez kierujących pojazdami.

Działania mają również na celu zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, zarówno rowerzystów jak i pieszych, dlaczego tak ważne są odblaski. By uniknąć tragicznych zdarzeń należy być ostrożnym i pamiętać o obowiązku używania ich. Za brak elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym po zmroku grozi mandat karny od 20 do 500 złotych.

_______________________
(red.)

podkom. Joanna Karpińska
WRD KWP w Bydgoszczy

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook