2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sesja sejmiku województwa

1 min read
Zakończyła się czterdziesta trzecia sesja sejmiku województwa czwartej kadencji. Porządek obrad obejmował między innymi przedstawienie informacji o wynikach badań i analiz problematyki rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem badań przeprowadzonych w ramach projektu systemowego „Rynek pracy pod lupą”, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.
Sejmik przyjął uchwałę w sprawie określenia zadań samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2014 roku (treść uchwały w porządku obrad).Radni przyjęli uchwałę w sprawie określenia kryteriów ustalania kwot środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań realizowanych przez powiaty w 2014 roku.

Ponadto zaprezentowana została informacja na temat  działania Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Samorządowego Salutaris oraz funkcjonowania Funduszu Wsparcia w latach 2011-2013.

Radni wysłuchali też informacji o stanie prac nad projektem Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Więcej informacji na te tematy w porządku obrad. Porządek obrad tutaj.

Po zakończeniu posiedzenia, na zaproszenie prezydenta Torunia, radni udali się na nowy toruński most drogowy imienia gen. Elżbiety Zawackiej. Przeprawa, która zostanie oddana do użytku 9 grudnia, kosztuje ponad 753 miliony złotych. Inwestycja jest współfinansowana przez  Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość wsparcia to  327 mln zł.

____________________________
Fot. Witold Broda/freepressKancelaria Sejmiku

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook