0 2 min 5 miesięcy

Wczoraj (20.07.2022r.) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Święta Policji, w których wzięli udział policjanci i przybyli goście. Podczas tej uroczystości 33 funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe.

Ceremonię w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury rozpoczął dowódca uroczystości podkom. Daniel Spychała, który złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcinowi Woźniakowi. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Tucholi podinsp. Wiesław Gapa wygłosił przemówienie i przywitał wszystkich uczestników. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji działających na terenie powiatu tucholskiego.

Obchody Święta Policji w Tucholi obfitowały w awanse i wyróżnienia. Podczas uroczystości 33 funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Dwóch policjantów zostało wyróżnionych z okazji jubileuszu 20-lecia służby w Policji. Dodatkowo jeden z funkcjonariuszy został odznaczony srebrnym, a troje brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak oraz przybyli goście gratulowali mianowanym policjantom i dziękowali za pełnioną służbę, która, jak podkreślano, przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu tucholskiego.


(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us: