Zaangażowani, empatyczni, skuteczni, dochowujący w pracy najwyższych standardów etycznych i zawodowych – tacy są specjaliści terapii zajęciowej uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Wyróżnienia odebrali dziś (24 października) w Urzędzie Marszałkowskim z rąk wicemarszałka Dariusza Kurzawy i radnej województwa Katarzyny Lubańskiej.
– Dzisiejsze wyróżnienia są wyrazem naszego szacunku wobec wymagającej pracy terapeutów zajęciowych i podziękowaniem za ich poświęcenie i zaangażowanie w to, aby osobom z niepełnosprawnościami lepiej żyło się w naszym województwie – mówił wicemarszałek Dariusz Kurzawa.
W tym roku nagrody trafiły do:
- Izabeli Koteckiej, terapeutki w Środowiskowym Domu Samopomocy w Strzelnie (powiat mogileński) z ponad trzydziestoletnim stażem,
- Aniki Biernackiej, pracującej w Warsztacie terapii Zajęciowej „Pod Dębem” w Paterku (powiat nakielski),
- Agnieszki Płoteckiej, opiekującej się pacjentami kliniki psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu,
- zespołu terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie (powiat żniński):
- – Doroty Ciesielskiej,
- – Szymona Głowackiego,
- – Jacka Jarlaczyńskiego,
- – Joanny Kamińskiej,
- – Katarzyny Sykut.
Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji adresowana do osób niepełnosprawnych i seniorów polegająca na angażowaniu pacjenta w różne aktywności psychoruchowe. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej. Celem jest szeroko rozumiana rehabilitacja – w odniesieniu zarówno do ciała, jak i sfery psychicznej i społecznej – oraz samodzielność podopiecznych.
(red.)
Mat. nadesłane.
fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP