Początki działalności nowej władzy w tucholskim starostwie

Estimated read time 3 min read

Tak do końca nikt nic nie wie, od kilku dni próbujemy dostać się do nowego starosty, ale podobno drzwi Jego gabinetu się nie zamykają. Widać wyraźnie, że trwa spory „przemiał” ludzi i informacji. Jesteśmy spokojni, ale wszystko ma swoje granice, nasza cierpliwość również.

Strona internetowa starostwa ukazuje bieżące wydarzenia, które dzieją się pod nowym kierownictwem, jest ich kilka, ale mamy milion pytań dotyczących tego, czym urzędnicy się nie chwalą. Szczerze mówiąc w dobrym tonie było zawsze zwoływanie konferencji prasowej i to tuż po wyborach. Dziennikarze zadawali konkretne pytania, oczekując konkretnych odpowiedzi, znikały wszelkie wątpliwości i niedomówienia. Czy i tym razem tak będzie? Cóż, zobaczymy, choć unikanie kontaktu wzrokowego nowego starosty z rozmówcą, nie jest dobrym prognostykiem, co zauważyliśmy podczas wyborów nowych władz. Można to wybaczyć i zrzucić na karb zakłopotania odmiennością sytuacji, za jakiś czas powinno to minąć. Mowa ciała jest bardzo ważną odmianą komunikacji, trzeba się jej nauczyć, albo mieć… rzecznika.

Chcielibyśmy zapisać też pustą kartkę z ilustracji wstępnej. W oczekiwaniu na „nowe”, ziewając przeciągle, zobaczmy z czym dotychczas zmierzyła się nowa władza.

Dzisiaj 14 maja Starosta Tucholski wraz z Zarządem Powiatu Tucholskiego podpisał umowę na „Rozbudowę drogi powiatowej nr 1030C relacji Cekcyn – Sokole Kuźnica na odcinku Cekcyn – Bysław (etap I)” z firmą „Usługi Koparką i Naprawa Sprzętu Marek Kilichowski” z Łyskowa (Gm. Gostycyn).

Całkowita wartość zadania to 4.365.000,00 zł, w tym dofinansowanie z programu Polski Ład to 2.500.000,00 zł (57,27%), a wkład własny Powiatu Tucholskiego wynosi 1.865.000,00 zł (42,73%). Termin realizacji zadania wynosi 7 miesięcy od podpisania umowy.
Wykonawca: Usługi Koparką i Naprawa Sprzętu Marek Kilichowski.
.
Starosta Tucholski wraz z Zarządem Powiatu Tucholskiego podpisał umowę z Tucholskim Stowarzyszeniem „Jak w rodzinie” na realizację projektu pn. „Aktywni w Borach – grupy środowiskowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością”.
Projekt wyłoniony w otwartym konkursie ofert 1/PFRON/2024 ma na celu wsparcie 60 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności poprzez zapewnienie im indywidualnego wsparcia terapeutycznego, psychologicznego lub pedagogicznego oraz udział w grupach wsparcia i warsztatach. Działania realizowane będą w Powiatowym Centrum Wsparcia, w Tucholi przy ul. Kościuszki.
Szczegółowe informacje o projekcie oraz o rekrutacji dostępne będą na stronie internetowej stowarzyszenia. Wartość projektu wynosi 130 tys. zł, pozyskane ze środków PFRON.
.
I informacja dość egzotyczna.
12 maja reprezentacja Powiatu Tucholskiego tradycyjnie już uczestniczyła w targach „Lato na wsi” organizowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Grzybki marynowane z Brzeźna zdobyły pierwszą nagrodę.
.

(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza