31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezpieczne wakacje

1 min read

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się dziś narada służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w województwie. W obradach uczestniczyli wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Wojewódzki PSP generał Janusz Halak oraz przedstawiciele służb. Tematem spotkania była trwająca od 1 czerwca akcja Bezpieczne wakacje.

Celem narady było zainicjowanie i koordynacja wspólnie podejmowanych działań profilaktyczno-prewencyjnych zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w czasie wolnym od pracy i szkoły.

Wojewoda podziękował przedstawicielom służb za obecność na naradzie i ich dotychczasową działalność: Uważam, że my wszyscy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do okresu wakacyjnego. Służby z naszego województwa wielokrotnie potwierdzały, że działają na bardzo wysokim poziomie. – mówił wojewoda, który zaznaczył, że do wielu niebezpiecznych sytuacji nigdy by nie doszło, gdyby świadomość wśród społeczeństwa była szersza.

Podczas odprawy przedstawiciele służb zaprezentowali plan działań, który został zintegrowany z rządowym programem ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jego celem jest aktywizacja społeczności lokalnych, podmiotów oraz instytucji dla rozpowszechnienia odpowiednich postaw wśród mieszkańców.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook