18 października 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dwóch nietrzeźwych kierowców w rękach policjantów

1 min read

W miniony weekend na terenie powiatu tucholskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy kierowali samochodami. Obu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy będą musieli tłumaczyć się przez sądem.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę (10.07.2021r.). 36-latek zwrócił na siebie uwagę mundurowych tym, że kierował pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy silny zapach alkoholu. Kontrola alkomatem tylko potwierdziła przypuszczenia mundurowych. 36-latek miał w organizmie blisko 0,5 promila. Kierującemu stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Następnego dnia (11.07.21) kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 237 zauważyli w miejscowości Pruszcz srebrnego peugeota, który poruszał się całą szerokością drogi. O fakcie tym postanowili powiadomić funkcjonariuszy. Wezwani na miejsce policjanci już podczas rozmowy z mężczyzną wiedzieli, że jest on pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie potwierdziło, że 63-latek ma w organizmie aż 3 promile. W tym przypadku policjanci również zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Obie sprawy będą miały swój finał w sądzie. Zatrzymani przez mundurowych kierowcy muszą liczyć się z karami finansowymi oraz sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów.


(red.)

sierż. szt. Łukasz Tomaszewski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook