25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konwent Powiatów

2 min read

Marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober i wicemarszałek Dariusz Kurzawa oraz radny województwa Paweł Zgórzyński uczestniczyli 22 maja w odbywającym się w Starorypinie Rządowym w powiecie rypińskim posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tematami debaty były m. in. kwestie związane z finansowaniem oświaty, nowymi rozwiązaniami systemowymi w publicznej służbie zdrowia oraz koncepcją Regionalnego Centrum Kompetencji Cyfrowych.

Centrum Kompetencji Cyfrowych, które powstanie w oparciu o istniejącą marszałkowską spółkę Kujawsko-Pomorska Sieć Informacyjna, to propozycja samorządu województwa dla wszystkich powiatów i gmin w naszym regionie. Chodzi o stworzenie podmiotu, który będzie dbał o cyfrowe aspekty funkcjonowania samorządów wszystkich szczebli w Kujawsko-Pomorskiem, w tym m. in. utrzymanie i rozwój systemów informatycznych oraz trwałość opartych o nie przedsięwzięć – na przykład doskonale się sprawdzającej platformy edukacyjnej Edupolis, a także projektów w dziedzinie e-administracji, e-kultury i e-medycyny. Przedstawiona podczas obrad Konwentu Powiatów propozycja marszałka Piotra Całbeckiego jest adresowanym do samorządów powiatowych zaproszeniem do kapitałowego zaangażowania w nowym podmiocie.

 

Na zaproszenie starosty rypińskiego i dyrekcji lecznicy marszałek Całbecki odwiedził w Rypinie tamtejszy szpital powiatowy, w którym prowadzona jest obecnie finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego inwestycja warta blisko 9 milionów złotych. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę budynku starej szpitalnej kotłowni na przestrzeń dla nowego oddziału rehabilitacji kardiologicznej, modernizację i rozbudowę oddziału dziecięco-noworodkowego oraz budowę skrzydła przeznaczonego dla przyszpitalnej przychodni. Wartość marszałkowskiego wsparcia z RPO to prawie 5 milionów złotych.

 

Gospodarz województwa wizytował też odcinek drogi powiatowej Godziszewy-Dylewo, budowanej praktycznie od nowa z udziałem środków RPO.


(red.)

Urząd Marszałkowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook