Warsztaty pt. „Porozmawiajmy o turystyce wodnej! Zaproszenie.

Estimated read time 3 min read
Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zaprasza na warsztaty pt. „Porozmawiajmy o turystyce wodnej!„, które odbędą się w miejscowości Zamrzenica w dniach 3-4 września 2020 r.

W programie przewidujemy warsztaty, dyskusje, swobodną wymianę myśli oraz podsumowanie, sformułowanie wniosków i wypracowanie konkretnych zadań niezbędnych do rozwoju turystyki wodnej w Borach Tucholskich – w sposób przynoszący zyski, oszczędzający środowisko i stymulujący rozwój lokalny. Zapewniamy nocleg, wyżywienie, ognisko i wspólny rejs jachtem po Zalewie Koronowskim, jak też moderację dyskusji i zebranie wniosków z niej.

Nie może Cię na tym spotkaniu zabraknąć!

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.08.2020 r. przez formularz https://forms.gle/pMxEKmPNNMHhuLbRA. Dodatkowe pytania można kierować na adres borydlawodniaka@gmail.com. W zgłoszeniu proszę podać: imię, nazwisko, kontakt, związek z turystyką wodną, motywację do udziału w spotkaniu. Zgłoszenie oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc 31.08.2020 r. roześlemy wszystkim zgłaszającym się informację o zakwalifikowaniu się (lub nie) na warsztaty.

Informacje organizacyjne:

  • Rozpoczynamy w czwartek o godz. 13:00, w Ośrodku „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy (Gmina Lubiewo), w którym też zapewniamy nocleg.
  • W piątek rozpoczynamy rejs w Pieczyskach, gdzie też kończymy spotkanie o godz. 14:00.

__________________________________

Szanowni Państwo,

Bory Tucholskie są znane przede wszystkim jako kompleks leśny, jednak…

Wiele osób kojarzy Bory Tucholskie jako obszar atrakcyjny dla kajakarzy. Mamy jednak także wspaniałe kąpieliska. Część jezior oferuje doskonałe warunki dla żeglarzy. Setki akwenów umożliwiają wędkowanie, w wybranych miejscach można polować na ryby z kuszą. Pewnie znajdą się jakieś zakątki, w których warto nurkować. Chodzenie po bagnach jest rzadko spotykaną atrakcją.

Wszystkie te elementy mogą stworzyć ciekawą ofertę turystyki wodnej. Mogą, ale nie zrobią tego same. Potrzebna jest pomoc – pomoc osób, które przygotują ofertę dla turystów, zadbają o jej doskonałą jakość i bezpieczeństwo, pozbierają śmieci, a na koniec wystawią rachunek. Rachunek za skorzystanie z oferty „turystyki wodnej w Borach Tucholskich”.

Zapraszamy Państwa na spotkanie, na którym chcemy porozmawiać o tym, kto może włączyć się w przygotowanie takiej oferty, co powinno się w niej znaleźć, jak można ją wypromować. Spotkanie to ma przygotować wszystkich jego uczestników do podjęcia kolejnych działań na rzecz rozwoju i promocji turystyki wodnej w Borach Tucholskich, jako jednej z gwiazd Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc.

W imieniu

Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”

M. Kurpinowicz, M. Bucholz, K. Gutsze


Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza