0 2 min 3 lata

Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. W rejonie placówek oświatowych możemy spodziewać się wzmożonego ruchu. Policjanci przy szkołach będą pilnować bezpieczeństwa.

„Bezpieczna droga do szkoły” to nazwa akcji, którą funkcjonariusze będą prowadzić we wrześniu. Tucholscy policjanci rozpoczęli te działania już dużo wcześniej. W sierpniu stróże prawa kontrolowali infrastrukturę drogową oraz prawidłowość oznakowania w rejonie placówek oświatowych. Z kolei we wrześniu mundurowi odwiedzą uczniów w szkolnych ławkach i będą przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w rejonie szkół spotkamy większą ilość patroli policyjnych. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo i płynność ruchu. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na to, czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przypominamy, że każde dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym. Fotelik powinien być dostosowany do wzrostu i masy dziecka. Za nieprawidłowy przewóz dzieci grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 pkt. karnych.

Zapięcie pasów trwa kilka sekund i dla osoby dorosłej nie jest żadnym wysiłkiem. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci podczas każdej podróży.


(red.)

KPP Tuchola