Jechała nad morze mając blisko 3,5 promila

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (30.08.2021r.) policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała pojazdem mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. 37-latka za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadać przez sądem.

W godzinach wieczornych do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi wpłynęło zgłoszenie o jadącym z dużą prędkością pojeździe marki Renault. Auto miało poruszać się drogą wojewódzką 240 od strony Świecia. Funkcjonariusze patrolujący tę drogę zatrzymali wskazany pojazd w rejonie Płazowa.

Już podczas rozmowy z kierującą policjanci wyczuli od niej silny zapach alkoholu. Wtedy nie wiedzieli jeszcze, jaka ilość alkoholu znajduję się w organizmie 37- letniej mieszkanki województwa łódzkiego. Po wykonaniu badania alkomat wskazał blisko 3,5 promila alkoholu. Kierująca powiedziała funkcjonariuszom, że chciała dojechać nad morze. Jej podróż zakończyła się na terenie powiatu tucholskiego. Stróże prawa zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

37-latka za popełnione przestępstwo będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej za to kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci ponownie apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku, co z pewnością pomoże uniknąć przykrych zdarzeń na drodze.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza