0 2 min 3 lata

Tucholscy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego czynnie włączyli się w działalność profilaktyczną. Funkcjonariusze podczas spotkań uczą dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi.

Dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się prawidłowych zachowań na drodze. Tucholscy policjanci odwiedzają maluchów w szkołach, aby przybliżyć im podstawowe zasady poruszania się po drodze. Najmłodsi dowiadują się również, o czym należy pamiętać przechodząc przez przejście dla pieszych, czy też jadąc rowerem. Podczas takich zajęć mundurowi wykorzystują miasteczko ruchu drogowego. Dzięki niemu każdy z uczestników ma możliwość wcielenia się w rolę kierowcy lub pieszego. Dzieci podczas takich zajęć uczą się przez zabawę.

Nie inaczej było podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 2 w Tucholi. Wszyscy uczniowie czynnie włączyli się w podróżowanie po rozłożonych ulicach miasteczka. Każdy miał także możliwość zobaczenia z bliska radiowozu i policyjnego quada. Dzieci zadawały również wiele pytań, na które policjanci z przyjemnością odpowiadali. Za dobrą zabawę funkcjonariusze wręczyli dzieciom drobne upominki. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”.


(red.)

KPP Tuchola