Stracili uprawnienia za prędkość

Estimated read time 2 min read

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali dwóm kierowcom prawo jazdy. Powodem tego była nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym. W obu przypadkach wynosiła powyżej 100 km/h.

 

We wtorek (19.10.21r.) policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się trasą Tuchola – Sępólno Krajeńskie. W godzinach wieczornych mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego kierowcę. Mężczyzna pędził przez Wieszczyce z prędkością 104 km/h..

Z kolei wczoraj (24.10.21r.) policjantów można była spotkać w Tucholi na ul. Świeckiej. Właśnie tam został zatrzymany 30-letni kierowca forda. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Mężczyzna jechał swoim autem z prędkością 102 km/h.

W obu przypadkach policjanci za zbyt szybką jazdę zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza