Pociągi Szlachta-Wierzchucin znów w trasie

Estimated read time 2 min read

Na linię kolejową nr 201 na odcinku Szlachta-Wierzchucin w Borach Tucholskich od wczoraj (13 marca) wróciły pociągi. Oficjalna inauguracja reaktywowanej linii dziś (14 marca) z udziałem członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, wiceprzewodniczącej sejmiku województwa Agnieszki Kłopotek, radnych województwa i przedstawicieli lokalnych samorządów. Przez miesiąc bilet kosztuje tylko złotówkę!

– To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców województwa. Lokalny rozkład jazdy był konsultowany z samorządowcami i mieszkańcami, zakładamy więc, że będzie odpowiadał na zapotrzebowanie. Pociągi Szlachta-Wierzchucin, zawieszone dwa lata temu w związku z pandemią, są bardzo oczekiwane, mieliśmy w tej sprawie mnóstwo sygnałów – stwierdziła w rozmowie z dziennikarzami członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, która poinformowała też, że z chwilą uruchomienia pociągów na tym odcinku nasze połączenia regionalne zamkną się liczbą 5 400 tysięcy pociągokilometrów (5 150 tysięcy wcześniej).

Linię obsługują cztery pary pociągów w dni powszednie (poniedziałek-piątek) i dwie pary w weekendy. Godziny kursowania oraz sieć przesiadek zostały ustalone przede wszystkim z myślą o uczącej się młodzieży, dojeżdżającej do szkół m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Tucholi i Czersku. Do 19 kwietnia bilety za przejazd miedzy Wierzchucinem a Szlachtą kosztują złotówkę (1 złoty).

Na realizację wszystkich pasażerskich przewozów kolejowych objętych aktualnym rozkładem jazdy samorząd województwa przeznacza 135,7 mln złotych, wobec 90 milionów złotych poprzednio, co oznacza o ponad 30 proc. połączeń więcej. Pozytywne zmiany obejmują także m.in. wznowione w styczniu połączenia Toruń-Sierpc przez Lipno oraz zwiększenie liczby pociągów obsługujących połączenia. W Urzędzie Marszałkowskim trwają obecnie prace nad kolejnym zwiększeniem liczby pociągów na obsługiwanych liniach.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza