Tucholska policja ma nowych funkcjonariuszy

Estimated read time 1 min read

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…” – od takich słów rozpoczęła się rota ślubowania wypowiedziana przez nowych policjantów. Ceremonia ślubowania nowych funkcjonariuszy odbyła się wczoraj (15.03.2022r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi.

Ceremonię w sali tradycji miejscowej komendy policji rozpoczął dowódca uroczystości podkom. Daniel Spychała, który złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi podinsp. Wiesławowi Gapie. Następnie szef miejscowych stróży prawa przywitał nowych funkcjonariuszy i przyjął od nich ślubowanie. Komendant życzył im wielu sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby oraz pogratulował wyboru zawodu. W uroczystości uczestniczyli również: z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi kom. Marcin Szulczyk, p.o. z-cy Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. Marcin Urban, Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego asp. Tomasz Kuffel.

Nowi policjanci zostaną teraz skierowani na szkolenie podstawowe do Szkoły Policji w Słupsku. Po jego ukończeniu powrócą do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, gdzie zasilą Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza