MŁODZI MIESZKAŃCY GMINY TUCHOLA WYPOCZYWALI W OSTRZYCACH

Estimated read time 2 min read

To były niezapomniane kolonie! Od 02 do 06 sierpnia dzieci  z gminy Tuchola, przebywały na wypoczynku wakacyjnym w Ostrzycach.

W ciągu tych dni brali udział w zorganizowanych wycieczkach, rozgrywkach sportowych i warsztatach. Organizatorem wydarzenia był Zespół CARITAS działający przy parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Tucholi. Naturalnie przedsięwzięcie byłoby bardzo trudne do wykonania, gdyby nie dofinansowanie ze środków Gminy Tuchola, w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego.

Grupa dziewcząt i chłopaków wypoczywała w pięknych okolicznościach przyrody, bowiem ośrodek OSTRZYK, który stał się ich domem na kilka dni, znajduje się nad brzegiem urokliwego Jeziora Ostrzyckiego. Pogoda, w tym roku, rozpieszczała uczestników, dlatego główna atrakcja tego miejsca była na wyciągnięcie ręki. Bowiem ośrodek, z własnym dojściem na kąpielisko i pomost, znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora. Nie zabrakło jednak i innych ciekawych alternatyw na spędzenie czasu. Rywalizacje sportowe, mecz w piłkę nożną, gra terenowa, animacje i gry zespołowe, a także wizyta w Parku Edukacyjnym Zoo – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Stamtąd udaliśmy się do Gowidlina na Paintball – świetną zabawę, która pomogła uczestnikom rozładować drzemiącą w nich energię, polegająca na strzelaniu z broni pneumatycznej kolorowymi kulkami z farbą, po takim wysiłku przyszedł czas na ognisko i pieczone kiełbaski. To niektóre z oferowanych atrakcji. Sam wyjazd był nie tylko okazją do integracji i wspólnej zabawy, ale i nauką odpowiedzialności i gospodarności.

Kierownikiem wyjazdu był ks. Marcin Leszczyński, wikariusz tucholskiej parafii pw. św. Jakuba Apostoła, wsparty przez 4-osobą kadrę opiekunów i animatorów.


(red.)

tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza