Nowe Usługi – e-Urząd Skarbowy

Estimated read time 2 min read

e-Urząd Skarbowy to nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji na linii urząd skarbowy – klient, dostępny na www.podatki.gov.pl

Pozwala on szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez wizyty w urzędzie skarbowym. Za pomocą e – urzędu skarbowego można przekazać  pismo do urzędu skarbowego m.in.: czynny żal, zawiadomienie ZAW-NR. Można złożyć również zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3. Za pomocą e-US podatnicy mogą również uzyskać informacje o mandatach, a dla podatników prowadzących działalność gospodarczą dostępna jest aplikacja mikrofirma. Kolejną dostępną usługą jest pobieranie zaświadczeń o dochodach jak również o niezaleganiu w podatkach. Aby pobrać zaświadczenie wystarczy tylko zgoda na e-korespondencję, którą należy złożyć na swoim koncie.

W ten sposób można uzyskać zaświadczenie – bez uiszczania opłaty skarbowej, a odpowiedź otrzymuje się już w ciągu kilku minut (w niektórych przypadkach czas oczekiwania może się wydłużyć). Otrzymane e-zaświadczenie nie ma stempla urzędowego ale jest opatrzone podpisem elektronicznym i dodatkowo nie trzeba go drukować i można przesłać dalej np. do banku. Kolejnym udogodnieniem będzie w przyszłości usługa e-konta, aby móc przelogować się do każdego banku oraz dodać możliwość płacenia BLIK-iem.

Dostęp do serwisu e-Urząd Skarbowy jest możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się profilem zaufanym, e-dowodem lub przez bankowością elektroniczną. Natomiast do usługi Twój e-PIT można zalogować się także danymi podatkowymi.

 

Zachęcamy do skorzystania z usługi

e-urząd skarbowy!


(red.)

Mat. nadesłane.

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza