0 2 min 1 rok

Wczoraj (14.11.2022r.) funkcjonariusze prowadzili akcję pn. „Trzeźwy kierujący”. Głównym celem policjantów było wyeliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący na „podwójnym gazie” nie jest w stanie racjonalnie ocenić odległości oraz prędkości z jaką porusza się jego auto.

Wczoraj dwie osoby nie wzięły sobie do serca licznych apeli policjantów i kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w Śliwicach. Mundurowi już podczas rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Funkcjonariusze postanowili skontrolować jego trzeźwość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w organizmie 56-latka znajduje się 0,76 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.  Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w Kamienicy w godzinach wieczornych stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 20-latka znajduje się 0,72 promila alkoholu. Kierującemu jednośladem grozi wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania rowerami.

Policjanci podczas działań skontrolowali łącznie 475 kierowców.


(red.)

KPP Tuchola