GOSTYCYN / KONCERT NOWOROCZNY- CHÓRU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY

Estimated read time 1 min read

Niedzielny wieczór w Gostycynie upłynął w taktach KONCEDRTU NOWOROCZNEGO CHÓRU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY.

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy działa pod kierownictwem artystycznym prof. dr. hab. Bernarda Mendlika oraz dra hab. Benedykta Odya prof. uczelni. Z Chórem współpracuje mgr Tomasz Kotwica – asystent. Zespół powstał w 1971 r. przy Instytucie Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Dzisiejszy występ w gostycyńskim GOK-u zapamiętany będzie w sposób wyjątkowy tak, jak zaprezentowali się wykonawcy – wspaniale!

Prowadzący koncert pan profesor Bernard Mendlik sprawnie nawiązał kontakt z publicznością i włączył ją w wykonanie niektórych kolęd. Jak wyszło? Bezbłędnie, za co dyrygent podziękował. Nie zabrakło też akcentów lokalnych, ponieważ niektórzy wykonawcy pochodzą z powiatu tucholskiego. Dowiedzieliśmy się również tego, że pan profesor Mendlik studiował na tym samym roku, co szefowa tucholskiej „Cameraty”, a która obecna była podczas koncertu. Miły wieczór i świetne wykonanie utworów, warto obejrzeć i wysłuchać ich fragmentów, które przygotowaliśmy.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza