0 2 min 7 miesięcy

Z udziałem kompanii honorowej, pocztu sztandarowego, żołnierzy, pracowników wojska oraz mieszkańców miasta oraz zaproszonych gości, wczoraj ( piątek 29-09-23), o godzinie 11:00, na chojnickim rynku, odbyły się przepięknie zorganizowane obchody 50 – lecia powstania 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego w Nieżychowicach.

Na Starym Rynku pojawił się gigantyczny radar, a wyjątkową atrakcję stanowił przelot Orlików z Zespołu Akrobacyjnego Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Dowódca jednostki ppłk Marcin Pysiewicz dziękował podwładnym za profesjonalizm i zaangażowanie w pracę, tym samym za utrzymanie bezpieczeństwa nad pokaźną częścią Polski. Prócz defilady wręczono również odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Następnie uroczystość przeniesiono do Chojnickiego Centrum Kultury, a tam wyświetlono wyjątkowy film, który ukazał pracę jednostki w pełnej krasie, odbył się także przepiękny koncert. Całość zakończył uroczysty bankiet w którym udział wziął również przedstawiciel TOKiS – PRESS TV NEWS – przyjaciel jednostki.

Specjalnie z okazji obchodów wydana została książka pt. 50 LAT BATALIONU RADIOTECHNICZNEGO, HISTORIA TRADYCJA TERAŹNIEJSZOŚĆ, pod redakcją pana Jacka Klajny. To wyjątkowe, cenne wydanie, trafiło również do naszych rąk. Dziękujemy za wszystko – MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM!


(red.)