POLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE

Estimated read time 1 min read

Mundurowi odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cekcynie. Funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz zaprezentowali uczniom psy służbowe.

Policjanci zorganizowali spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Cekcynie. Funkcjonariusze przybliżyli zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko podczas ferii zimowych, ale przez całą zimę. Podczas spotkania mundurowi informowali o zakazie korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych i wskazywali na zagrożenia związane z przebywaniem w ich pobliżu.

Na zajęcia zabrali także swoich kompanów o imionach Hill i Altar. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom, jak wygląda służba z ich pupilami. Policyjne psy są wytresowane między innymi do poszukiwań ludzi oraz śladów ludzkich. Ich umiejętności niejednokrotnie pomagały policjantom w codziennej służbie.

Mundurowi przygotowali specjalny pokaz, w którym psy służbowe zaprezentowały wytresowane sztuczki. Policjanci przypomnieli również najmłodszym, jak należy się zachować, gdy zostaniemy zaatakowani przez agresywne zwierzę.

 

 


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza