0 2 min 1 rok

Wójt gminy Śliwice Pan Daniel Kożuch przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji Tucholi mł. insp. Wiesława Gapy bogato wyposażoną torbę medyczną. Zestaw będzie służył policjantom z Posterunku Policji w Śliwicach . Niewątpliwie ułatwi niesienie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W czwartek (05.01.2022r.) wójt gminy Śliwice Pan Daniel Kożuch przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi mł. insp. Wiesława Gapy zakupiony przez gminę zestaw ratownictwa medycznego R0. W spotkaniu uczestniczyli także z-ca wójta gminy Śliwice Pani Katarzyna Daszkiewicz, skarbnik gminy Śliwice Pan Andrzej Urbański oraz Kierownik Posterunku Policji w Śliwicach asp. szt. Adam Synakiewicz. Spotkanie było również okazją do podziękowań za dotychczasową współpracę oraz pracę policjantów dbających o poczucie bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

Przekazana torba wyposażona jest w uchwyty umożliwiające przenoszenie na ramieniu oraz do trzymania w dłoni. W skład zestawu wchodzi m.in. młotek do wybijania szyb z nożem do cięcia pasów, maska do sztucznego oddychania, kołnierze ortopedyczne, koc termiczny, różnego rodzaju plastry, bandaże, opatrunki oraz wiele rzeczy niezbędnych podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Otrzymana torba, bogato wyposażona w sprzęt pierwszej pomocy trafiła do funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Śliwicach. Podarunek niewątpliwie poprawi komfort w przypadkach niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej.


(red.)

KPP Tuchola