0 2 min 1 rok

W szeregi tucholskiej policji wstąpił nowy funkcjonariusz. W środę (08.03.2023r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się ceremonia ślubowania nowo przyjętych stróży prawa.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…”. Od tych słów zaczęła się rota ślubowana wypowiedziana przez nowo przyjętych policjantów. W środę (08.03.2023r.) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął ślubowanie od 23 nowych funkcjonariuszy.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi nadkom. Marcin Szulczyk wraz ze swoim zastępcą podinsp. Klaudią Ryczek życzyli nowemu stróżowi prawa wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Podkreślali również, że praca w policji jest wymagająca, ale dająca jednocześnie wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym pomagamy jest bezcenna. Nowy policjant musi ukończyć jeszcze policyjne szkolenie. Po ukończonym kursie będzie pełnić służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.


(red.)

KPP Tuchola