Pisarski debiut Damiana Banacha

Estimated read time 1 min read

13 kwietnia w tucholskiej MBP odbyło się spotkanie z autor książki „Homo deus”, który  jest uczniem Technikum Leśnego im. A. Loreta w Tucholi, tegorocznym maturzystą, mieszkańcem powiatu tucholskiego, który bardzo interesuje się filozofią. Warto dodać, że koszty wydania książki poniósł młody pisarz, nad całością czuwał jego wychowawczyni, pani Katarzyna.

Z początkującym pisarzem rozmawiała jego polonistka i wychowawczyni Katarzyna Umińska, aktywna czytelniczka biblioteki, od wielu lat należąca do Dyskusyjnego Klubu Książki.

Skąd pomysł na napisanie powieści, kto pierwszy ją przeczytał, co oznacza tytuł, a co przedstawia okładka, jaki filozof miał wpływ na napisanie utworu – na te i wiele innych pytań niezwykle wyczerpujących i ciekawych odpowiedzi wysłuchała licznie zgromadzona publiczność. Pytaniami zasypali również Damiana jego przyjaciele, koleżanki oraz koledzy.

Spotkanie zakończyło się gratulacjami dla młodego pisarza, m. in. od dyrektora Technikum Leśnego w Tucholi pana Piotra Marciniaka oraz zakupem książki i autografami.


(red.)

MBP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza