Pijany kierowca motocykla popełnił szereg wykroczeń

Estimated read time 2 min read
Policjanci zatrzymali 55-latka, który kierował motocyklem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Swoimi poczynaniami na drodze popełnił także kilka wykroczeń.

Wczoraj (27.06.23r.) funkcjonariusze tucholskiej „drogówki” kontrolowali pojazdy poruszające się przez Pamiętowo. W pewnym momencie zauważyli jadącego drogą wojewódzką motocyklistę bez kasku ochronnego. Mężczyzna na widok patrolu nagle skręcił w boczną drogę, gdzie silnik jednośladu zgasł. Kierujący motocyklem próbował nerwowo go uruchomić.  Policjanci widząc zachowanie kierowcy zaczęli biec w jego kierunku i zakazali mu dalszej jazdy. Ten pomimo wydanych poleceń uruchomił silnik i zaczął ruszać. Właśnie wtedy jeden z funkcjonariuszy podbiegł do mężczyzny i uniemożliwił mu dalszą jazdę. 55-latek został zatrzymany. Silny zapach alkoholu i bełkotliwa mowa świadczyły o tym, że ten może być pijany. Kontrola trzeźwości potwierdziła tylko przypuszczenia mundurowych. Alkomat wskazał, że w jego organizmie znajdują się blisko 2 promile alkoholu.

W trakcie sprawdzania danych kierowcy okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie powinien nimi kierować, nawet będąc trzeźwym. Mundurowi przyjrzeli się również jednośladowi. Motocykl nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze ustalili również, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Kontrola stanu technicznego również wykazała liczne nieprawidłowości. Jednoślad miał uszkodzony reflektor, lampę, kierunkowskazy i niesprawną instalację elektryczną.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Nie uniknie odpowiedzialności również za szereg wykroczeń, które popełnił. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza