WYJĄTKOWY KONCERT Z UDZIAŁEM GWIAZD

Estimated read time 2 min read

Już w niedzielę 24 września (g.17.00) w Arenie Toruń (ul. Gen. J.Bema 73-89) wyjątkowe wydarzenie — koncert WOLNOŚCI! z udziałem najpopularniejszych polskich wokalistek i wokalistów. Tematem przewodnim muzycznego spotkania będzie wolność, różne jej definicje i przejawy. W 2023 r. świętujemy ważną dla naszego kraju rocznicę — dwudziestolecie podpisania traktatu akcesyjnego.

To właśnie ten dokument, sygnowany w 2003 roku w Atenach, stał się przepustką Polski oraz kilku innych krajów Europy Środkowej i Południowej do wstąpienia do Unii Europejskiej. W tym roku podsumowujemy także kończącą się perspektywę unijną, która przyniosła regionowi Kujaw i Pomorza wiele znaczących inwestycji.  Marszałek Województwa Piotr Całbecki zachęca mieszkańców województwa do wspólnego świętowania tego, że należymy do Wspólnoty, która pielęgnuje takie wartości jak demokracja, szacunek dla innych oraz gwarantuje krajom członkowskim stały rozwój.

Wydarzenie dofinansowano z Funduszy Europejskich. Na scenie, w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wystąpią najpopularniejsi polscy artyści i artystki: Kayah, Małgorzata Ostrowska, Natasza, Kamil Bednarek, Tomasz Organek, Grzegorz Hyży oraz Grubson. W swych utworach przybliżą publiczności, czym dla nich jest to wyjątkowe hasło na “w”. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek. W Toruniu usłyszymy też ukraińską wokalistkę młodego pokolenia Jerry Heil. Nastrojowe, intrygujące utwory przyniosły jej rzeszę fanów, uznanie krytyków oraz miliony wyświetleń w Internecie.

Koncert, organizowany przed Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ma przypominać o naczelnej wartości, jaka łączy obywateli Unii Europejskiej, czyli wolności oraz o jej różnych odmianach – wolności obywatelskiej, demokratycznej, możliwości decydowania o sobie i swoim życiu. A, jak podkreśla kurator wydarzenia Jan Świerkowski, obecna sytuacja międzynarodowa obrazuje, iż wolność nie jest nam dana raz na zawsze.

Za oryginalne aranżacje muzyczne odpowiada zdobywca Fryderyka Jan Smoczyński. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Artur Orzech. Start o 17.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do odbioru wejściówek na koncert w Księgodzielni Kopernikańskiej zlokalizowanej przy siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2).

 


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza