Policja w żałobie. NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ ODSZEDŁ NASZ KOLEGA MARCIN SIKORA

Estimated read time 2 min read

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi. Wczoraj (9.11.2023) asp. Marcin Sikora przegrał walkę z chorobą. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Był doskonałym funkcjonariuszem i człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze przyjazny, pomocny i otwarty dla ludzi. Z wielkim zaangażowaniem działał również na rzecz środowiska. Będzie nam Ciebie brakowało!

Marcin odszedł w wieku 39 lat. W policji służył od grudnia 2010 roku. Był wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Miejskiego Policji za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Został również odznaczony „Kryształowym Sercem”. Jest to honorowe odznaczenie przyznawane policjantom za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców. Nominowany był również w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez Grupę Polska Press „Osobowość Roku 2020” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Był także Honorowym Dawcą Krwi – Zasłużonym dla Zdrowia Narodu.

Założyciel fundacji „Zielone Jutro” działającej na rzecz ochrony środowiska. Za swoją działalność otrzymał pisemne podziękowanie od Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz od kierownictwa Nadleśnictwa Bydgoszcz. Informacje o jego działalności regularnie pojawiały się w lokalnych, a także ogólnopolskich mediach.

Koledzy wspominają go jako człowieka otwartego na pomoc każdemu kto jej potrzebował.

Cześć Jego pamięci!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali i wspierali go w walce z chorobą, natomiast bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.


(red.)

KMP Bydgoszcz.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza