POLICYJNA AKCJA PN. „BEZPIECZNY PIESZY”

Estimated read time 2 min read

Wczoraj (01.02.2024r.) policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu.

Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też na zachowanie samych przechodniów. Mundurowi w ramach działań patrolowali m.in. przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, rejon skrzyżowań oraz miejsca potencjalnie niebezpieczne.

Pamiętajmy o tym, że obowiązujące przepisy nie zwalniają pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Z kolei kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.

Niewątpliwie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego pozwoli uniknąć przykrych skutków zdarzeń drogowych.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza