Tucholska „Dwójka” organizuje festyn charytatywny na rzecz Kajetana. Przyłącz się!

Estimated read time 3 min read

Kajtek urodził się 24 maja 2014 roku. Zdiagnozowano u niego rozczep kręgosłupa. Pierwszą operację przeszedł, gdy miał 1,5 roku w szpitalu klinicznym w Katowicach, polegającą na częściowym usunięciu tłuszczaka i częściowym odkotwiczeniu rdzenia.

Druga operacja odbyła się w wieku 3 lat, w trakcie tej operacji został całkowicie odkotwiczony rdzeń kręgowy. U syna występują także zaburzenia funkcji pęcherza moczowego, ma asymetrię talerzy biodrowych, w związku z tym czeka go operacja, która ma na celu zabezpieczenie biodra prawego przed progresją migracji głowy kości udowej i korekcji stopy prawej. Po tej operacji Kajtek będzie musiał przejść długą i ciężką rehabilitację, by ponownie stanąć na nogi. Synek porusza się dzięki wysokim ortezom AFO, ponieważ jego prawa stopa jest częściowo porażona, a lewa układa się piętowo. Kajtek jest pod stałą opieką specjalistów: urologa, neurologa, ortopedy, neurochirurga i rehabilitanta. Kajtek ma dziś 9 lat, jest wesołym i szczęśliwym chłopcem, uczęszcza do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Przy niektórych czynnościach potrzebuje pomocy drugiej osoby. Wymaga stałej rehabilitacji.

Opis zbiórki

Do ostatniej chwili wierzyliśmy, że nasz Kajtek urodzi się zdrowy. W trakcie ciąży nie było żadnych niepokojących objawów, które mogłyby sugerować, że będzie inaczej. Niestety los miał dla nas inne plany…

Podczas pierwszych, wstępnych badań po narodzeniu, lekarze zauważyli u Kajtka guzek. Od razu rozpoczęto szczegółową diagnostykę, która wykazała, że nasz synek cierpi na rozszczep kręgosłupa. Z czasem stwierdzono również podwichnięcie biodra prawego.

Pierwszą operację przeszedł, gdy miał 1,5 roku. Polegała na częściowym usunięciu tłuszczaka i częściowym odkotwiczeniu rdzenia. Druga operacja odbyła się w wieku 3 lat – został całkowicie odkotwiczony rdzeń kręgowy.

U syna występują także zaburzenia funkcji pęcherza moczowego, asymetria talerzy biodrowych i ubytek kości biodrowej. Czeka go kolejna operacja, która ma na celu zabezpieczenie prawego biodra przed progresją migracji głowy kości udowej i korekcji prawej stopy.

Po tej operacji Kajtek będzie musiał przejść długą i ciężką rehabilitację, by ponownie stanąć na nogi. Synek porusza się wyłącznie dzięki wysokim ortezom, ponieważ jego prawa stopa jest częściowo porażona, a lewa układa się piętowo. Kajtuś jest pod stałą opieką specjalistów: urologa, neurologa, ortopedy, neurochirurga i rehabilitanta. Ma 9 lat, jest wesołym i szczęśliwym chłopcem, uczęszcza do trzeciej klasy szkoły podstawowej i pomimo swoich problemów – stara się normalnie funkcjonować i cieszyć każdą chwilą.

Niestety jest uzależniony od wsparcia i pomocy drugiej osoby. Wymaga stałej rehabilitacji i kontroli specjalistów, a to wszystko generuje niewyobrażalne koszty.

Synek uwielbia aktywność fizyczną, kocha jeździć na hulajnodze, pływać, tańczyć. Niestety teraz, przez swoje problemy zdrowotne – nie może… Bardzo zależy nam na szybkim przeprowadzeniu operacji, jednak sami nie jesteśmy w stanie pokryć tej ogromnej kwoty. Musimy zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc. Tylko z Waszym wsparciem Kajtek ma szansę na sprawność i samodzielność…

Rodzice Kajtka

Kosztowna operacja i rehabilitacja mogą podarować Kajtkowi sprawność❗️

CEL ZBIÓRKI:Operacja ortopedyczna w European Paley Institiute, leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki:

Fundacja Siepomaga

Kajetan Walczak, 9 lat

Tuchola, kujawsko-pomorskie

Rozszczep kręgosłupa, asymetryczne ustawienie kości miednicy, ubytek kości biodrowej, podwichnięcie biodra prawego, pęcherz neurogenny

Rozpoczęcie: 30 stycznia 2024

Zakończenie: 30 kwietnia 2024


(red.)

Mat. Organizatora.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza