TUCHOLSKI OŚRODEK KULTURY ZYSKA NOWY BLASK

Estimated read time 2 min read

Wszystko za sprawą inwestycji, która polegać będzie na renowacji elewacji i stolarki okienno-drzwiowej z zachowaniem stylu architektonicznego dawnego spichlerza zamkowego. Obecnie budynek jest siedzibą Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Zadanie dotyczy dwóch ścian: frontowej i bocznej od ul. Zamkowej oraz przebudowy dachu.

„Po wykonaniu prac obiekt będzie idealnie korespondował z nowo wybudowanym kinem. To w zasadzie takie ostatnie brakujące ogniwo w naszym inwestycyjnym łańcuchu w śródmieściu. Przypomnę, że wcześniej kompleksowo wyremontowany i zmodernizowany został cały plac Zamkowy wraz z przylegającymi ulicami, powstały parkingi i nowe oświetlenie. Spodziewamy się, że renowacja elewacji budynku Tucholskiego Ośrodka Kultury będzie taką wisienką na inwestycyjnym torcie w tej części miasta” – przyznaje burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Zakres robót obejmuje m.in. termomodernizację ścian wraz z wykonaniem elewacji, założenie izolacji termicznej, wymianę części stolarki okiennej, rozbiórkę całej konstrukcji i pokrycia zadaszenia przy wejściu głównym do budynku oraz wykonanie nowego zadaszenia szklanego.

Plac budowy został już przekazany, a termin wykonania inwestycji mija w październiku br.
Wykonawcą jest Zakład Ogólnobudowlany ELMAL Eliasz Adamczewski z Tucholi. Wartość inwestycji wynosi 940 212,00 zł brutto.

Na to zadanie gmina Tuchola uzyskała finansowe wsparcie w wysokości 98% kosztów z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.


(red.)

tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza