10 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poświąteczny raport drogowy

1 min read

Zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2018”. Policjanci kontrolowali m.in. prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich stan trzeźwości. Podczas tej akcji na drogach powiatu tucholskiego doszło do 4 zdarzeń drogowych.

Świąteczny weekend był czasem zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. W trakcie prowadzonej akcji tucholscy mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które to mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Możemy do nich zaliczyć: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Podczas ostatnich czterech dni na terenie naszego powiatu doszło do 3 kolizji i 1 wypadku. Przyczynami tych mniej groźnych zdarzeń drogowych były m.in. nieustąpienie pierwszeństwa oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. W sprawie wypadku, tucholscy śledczy prowadzą czynności ukierunkowane na ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia. Policjanci wskazują, że istotną rolę w prowadzonym postępowaniu, może odegrać opinia biegłego.

Po raz kolejny policjanci podkreślają, że zachowanie zdrowego rozsądku przez kierowców, niewątpliwie może pomóc w bezpiecznym powrocie do domu.


st. sierż. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook