Otrzymali wysokie mandaty

Estimated read time 2 min read

Od nowego roku obowiązuje nowy taryfikator. Pierwsze osoby, które rażąco naruszyły przepisy drogowe, zostały ukarane.

Policjanci, podczas służby, zwracają szczególną uwagę na wykroczenia, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. W ostatnim czasie funkcjonariusze tucholskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwsza z kontroli drogowych miała miejsce w Tucholi na ul. Świeckiej. Właśnie tam kobieta kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który zamierzał wejść na przejście dla pieszych. Pieszy w porę zareagował i nie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ukarali 21-latkę mandatem w wysokości 1500 zł. Do jej konta dopisano również 10 pkt karnych. Dodać należy, że było to przejście w rejonie ulicy Kościuszki. W tym właśnie miejscu 17 grudnia 2021r. została potrącona 82-letnia kobieta.

Z kolei w Kamienicy, na drodze wojewódzkiej 237, kierowca audi wyprzedzał kilka aut. Rażące było w tym wszystkim to, że wykonał ten manewr na przejściu dla pieszych. 30-letni mężczyzna również został ukarany. Zgodnie z nowym taryfikatorem funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w kwocie 1500 zł i 10 pkt karnych.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza