Kiedyś mówiło się o zdrowiu psychicznym, dzisiaj oczywisty zwrot zastąpił słowny dziwoląg: „dobrostan”. Kiedy jednak chodzi o młodzież sytuacja jest poważna, a tzw. „pandemia” tego nie ułatwiła, a tym bardziej w czasie jej trwania brak dostępu do służby zdrowia, co skutkowało ogromną ilością ofiar. Nikt za to nie poniósł konsekwencji, a odpowiedzialni za ten stan, ponownie startują do godności publicznych, choć powinni stać się długoletnimi beneficjentami… więzień. Zaczekamy, zobaczymy…
W odpowiedzi na alarmujące raporty, które wskazują na znaczy wzrost zaburzeń psychicznych wśród dzieci organizujemy spotkania edukacyjne dla rodziców oraz opiekunów uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwsze, we wtorek 26 września w Koronowie.
– Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.
W ramach realizacji kampanii w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży odbędzie się cykl spotkań, które poprowadzi Magdalena Masłowska, doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego. Zajmując się wspieraniem rodziny w kryzysie.
Miejsca i terminy otwartych spotkań:
- 26 września, godzina 17, aula Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie, ulica Dworcowa 53,
- 3 października, godzina 17, Przystań Powiat Nakielski w Nakle Nad Notecią, ulica Notecka 4,
- 4 października, godzina 17, sala Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie, ulica Dominikańska 35.
(red.)
Mat. nadesłane.