W tucholskiej jednostce odbyły się „drzwi otwarte”. Wszyscy chętni mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w Policji. Swoje stanowisko promocyjne zaprezentowało również Liceum Ogólnokształcące w Tucholi.
Wczoraj (28.05.2025 r.) tucholscy policjanci pokazali wszystkim zainteresowanym budynek oraz wyposażenie, jakim dysponuje miejscowa jednostka. Podczas wizyty funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz prewencji przybliżyli odwiedzającym, jak wygląda ich codzienna służba. W ramach zwiedzania każdy miał możliwość zobaczenia policyjnego aresztu, siłowni oraz sprawdzenia swoich umiejętności na wirtualnej strzelnicy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury policyjnego psa i prelekcje związane z zasadami dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się z bronią.
Swoje stanowisko promocyjne zaprezentowało również Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi, które od nowego roku szkolnego utworzy nowy oddział o profilu mundurowym. Uczniowie klas 8. mieli doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą szkoły.
Przez mury tucholskiej komendy przewinęły się setki osób. Wśród nich znaleźli się również zainteresowani służbą w Policji. Mundurowi przedstawili im zasady i wymagania, jakie powinien spełnić kandydat oraz omówili etapy rekrutacji.
(red.)
KPP Tuchola.
Fot. Mariusz R.Fryckowski dla TOKiS – PRESS TV NEWS