Policjanci z komend miejskich i powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach wojewódzkich do V Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów-oskarżycieli publicznych. Najlepszym okazał się sierżant sztabowy Adam Stawicki z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.
W salach wykładowych na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy policjanci-oskarżyciele publiczni zostali poddani ocenie w dwóch konkurencjach:
- test z wiedzy,
- pisemna analiza akt czynności wyjaśniających lub postępowania sadowego w sprawach o wykroczenia pod kątem błędów formalnych i merytorycznych.
Celem zawodów było przede wszystkim:
- poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,
- aktywizowanie inicjatywy własnej,
- wyłonienie najlepszego oskarżyciela-publicznego wśród policjantów województwa kujawsko–pomorskiego.
W zawodach uczestniczyło 19 policjantów – oskarżycieli z komend miejskich i powiatowych Policji naszego regionu.
Zwycięzcą finału wojewódzkiego do V Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów oskarżycieli-publicznych z woj. kujawsko-pomorskiego został sierżant sztabowy Adam Stawicki z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.
II miejsce podkomisarz Damian Gawrysiak z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku
III miejsce aspirant Karol Kaźmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.
Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Jakuba Gorczyńskiego, które w imieniu Szefa kujawsko-pomorskich policjantów wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Jacek Witas.
W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 24 – 26 listopada 2025 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy reprezentować będą funkcjonariusze, którzy w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce.
(red.)
KPP Tuchola