Od 3 marca weszły w życie przepisy dotyczące utraty prawa jazdy za przekroczenie prędkości na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym o więcej niż 50 km/h. O tych zmianach legislacyjnych przekonali się kierowcy podróżujący przez powiat tucholski. „Rekordzista” pędził 149 km/h!
Pierwsza kontrola miała miejsce na trasie Łyskowo – Gostycyn. Właśnie tam został zatrzymany 26-letni kierowca. Laserowy miernik wskazał, że jego pojazd pędzi na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym 149 km/h! Policjanci nałożyli na kierującego mandat w kwocie 1500 zł oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Na jego koncie pojawiło się również 13 pkt karnych.
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca podróżował trasą Tuchola – Tleń. 48-latek rozpędził swój pojazd do prędkości 124 km/h, pomimo obowiązującego ograniczenia do 70 km/h. W tym przypadku mundurowi również ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem w wysokości 1500 zł, a do jego konta dopisali 13 pkt karnych. Mężczyzna pożegnał się także z prawem jazdy.
Apelujemy o odpowiedzialność na drodze i stosowanie się do przepisów.
(red.)
KPP Tuchola
