Naciągacze w akcji

Estimated read time 1 min read

Miejscowi stróże prawa, po raz kolejny przestrzegają mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi od osób starszych pieniądze. Pamiętajmy, aby o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ pod numerem alarmowym 112.

Popularne metody działania sprawców pozostają nadal niezmienne. Naciągacze często dzwonią na telefony stacjonarne. W trakcie rozmowy próbują wzbudzić zaufanie, podając się za członka rodziny, policjanta, urzędnika, itp. Bez jakichkolwiek skrupułów  proszą o sporą pożyczkę, która niekiedy stanowi dorobek całego życia. Szemrani rozmówcy budują współczucie z naszej strony, odnosząc się do przykrych zdarzeń losowych, które rzekomo ich dotknęły. Nieustannie przypominają, że sytuacja wymaga podjęcia bardzo szybkiej decyzji i musi pozostać w tajemnicy. Tacy ludzie są bezwzględni, wykorzystują często nieporadność seniorów, którzy w dobrej wierze starają się pomóc.

Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i przypominamy, że policjanci NIGDY nie żądają wpłaty pieniędzy na wskazane konta – to jest sposób działania OSZUSTÓW!

Pamiętajmy, aby o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ pod numerem alarmowym 112.


KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza