0 2 min 3 lata

We wtorek (8 czerwca 2021 r.) druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przyjechali  nowym wozem ratowniczo – gaśniczym.

Samochód został zakupiony w ramach projektu „Nowoczesne służby ratownicze” z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Środki własne do projektu przekazała Gmina Gostycyn z zaciągniętej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu pożyczki w wysokości 190 tys. złotych. Łącznie zakup wyniósł 763 584 tys. złotych.

O ile auto na zewnątrz większość zainteresowanych już obejrzała, tak, to co znajduje się w jego wnętrzu mogli podziwiać nieliczni. Naprawiamy to dzisiaj, dzięki uprzejmości strażaków. Zajrzymy wszędzie tam, gdzie kamera zwykle nie zagląda.

IVECO to potężna maszyna, której konstrukcja zadowoli najbardziej wybrednych. Jest wyposażona w dosłownie wszystko to, co jest potrzebne, by skutecznie zwalczyć pożar. Prócz potężnej wyciągarki ( 8 ton!), jakże przydatnej w terenie, maszyna potrafi nawet „ugasić” samą siebie, kiedy będzie potrzeba poruszania się w terenie, gdzie jeszcze w ściółce tli się żar, a to dzięki specjalnym spryskiwaczom. Gigantyczny maszt oświetleniowy na dachu pojazdu rozświetli mrok. Luksusowo wyposażona kabina kierowcy, dodatkowe wyposażenie w stacje, które ładowane są automatycznie i to, co znajduje się pod żaluzjami, zwyczajnie cieszy.

Obejrzymy?


(red.)