Kapsuła zwieńczy obchody 100-lecia powrotu Tucholi do Polski

Estimated read time 2 min read
22 lipca br. – w 675. rocznicę nadania Tucholi praw miejskich – odbędzie się uroczyste zakopanie kapsuły czasu przy budynku Urzędu Miejskiego.

Inicjatywa tego przedsięwzięcia wyszła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi. Przygotowaniem kapsuły zajmuje się zespół w składzie: Maria Ollick, Maria Łukaszewicz, Agnieszka Schreiber-Gut, Paweł Cieślewicz i Adam Paluśkiewicz.
.
Wśród pamiątek, które trafią do kapsuły, będą m.in. książka Pawła Redlarskiego pt. „Okno do wolności”, gazeta – jednodniówka – wydana z okazji 100-lecia powrotu Tucholi do Polski, zdjęcia współczesne naszej gminy, flagi Tucholi i Polski oraz okolicznościowe gadżety promocyjne.
.
„Data otwarcia skrzynki będzie wyznaczona za kolejne 100 lat od daty powrotu Tucholi do ojczyzny, czyli na 29 stycznia 2120 roku. Dokładna lokalizacja kapsuły będzie oznaczona na tabliczce informacyjnej przytwierdzonej do elewacji budynku urzędu” – podkreśla Paweł Cieślewicz, zastępca przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego dla uczczenia setnej rocznicy powrotu Tucholi do Polski.
.
Dodajmy, że zapowiedź dotycząca upamiętnienia tego jubileuszu właśnie w takiej formie, padła podczas zakończenia obchodów na sesji Rady Miejskiej w Tucholi 29 stycznia br. ,w 101. rocznicę powrotu Tucholi do Polski.

(red.)

Gmina Tuchola profil FB

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza