Kultura w sylwestrowym klimacie

Estimated read time 2 min read

Urzekające utwory w wykonaniu najlepszych muzyków i wyjątkowe spektakle okraszone porządną dawką humoru – na sylwestrowo-noworoczny czas marszałkowskie instytucje kultury przygotowały różnorodne propozycje, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

„Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, „Noc w Wenecji” Straussa, „Lakmé” Delibesa – między innymi te utwory zabrzmią podczas koncertów sylwestrowo-noworocznych w murach bydgoskiej Opery Nova. Na scenie wystąpią wybitni soliści, a gościem specjalnym będzie Szymon Jachimek. Kierownictwo muzyczne sprawuje dyrektor opery Maciej Figas. Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie opery. Widzowie środowego (29 grudnia) koncertu mieli okazję obejrzeć nowe oświetlenie foyer. W uroczystej inauguracji wzięli udział marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Zakończenie roku z muzyką filmową to propozycja Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Symfoników poprowadzi libańsko-polski dyrygent Bassem Akiki. W wyjątkowy nastrój wprowadzą soliści i aktorzy musicalowi Edyta Krzemień i Damian Aleksander. Bilety na czwartkowy i piątkowy koncert dostępne na stronie instytucji.

Komedia muzyczna z orkiestrą na żywo to pomysł na sylwestrowy wieczór z teatrem Wilama Horzycy w Toruniu. Na widzów czeka nowy spektakl, który swoją premierę miał dwa tygodnie temu, „Bareja wieczorową porą”. Więcej na stronie teatru.

Wyjątkowe wokalistki Natalia Piotrowska-Paciorek i Paulina Grochowska, z towarzyszącym przy fortepianie Piotrem Dąbrowskim, zapraszają na muzyczną podróż z utworami polskich i światowych artystów. Podczas koncertu „Queens of the night” w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym zabrzmią m.in.  „Skyfall” Adele, „Aleja Gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej i „Ostatni” Edyty Bartosiewicz. Informacje o biletach na stronie teatru.

W niedzielę (2 stycznia) zapraszamy na Koncert Noworoczny do Pałacu Lubostroń. Przy akompaniamencie Doroty Demidowicz i Alicji Tarczykowskiej usłyszymy Anitę Urban i studentki klasy śpiewu  Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Więcej na stronie pałacu.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu i Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Próba Koncertu Sylwestrowego w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza