Postępują prace przy budowie centrum sportowo-rekreacyjnego w Legbądzie

Estimated read time 2 min read

Mocno zaawansowane są prace związane z „Budową centrum sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej w Legbądzie”. Droga dojazdowa – Polna jest już gotowa.

„To jedno z kilku zadań, które realizujemy w tym roku i na które nasz samorząd otrzymał wysokie, bo aż 95-procentowe dofinansowanie ze środków rządowych. Mieszkańcy sołectwa Legbąd na czele z dyrektorką szkoły panią Barbarą Drewczyńską i radnymi z tego okręgu od lat zabiegali o budowę boiska sportowego. Dziś nasza radość jest ogromna, bo powstaje nie tylko boisko, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Nie da się ukryć, że gdyby nie środki z zewnątrz, nie byłoby nas stać na całkowite pokrycie kosztów takiej inwestycji” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

W pierwszym etapie zbudowana została kanalizacja deszczowa. Projekt przewidywał zabudowę układu trzech niezależnych kolektorów z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych z trzech zlewni cząstkowych. Wody opadowe z terenu inwestycji, projektowaną siecią kanalizacji deszczowej, zostały odprowadzone do gruntu za pomocą zabudowanych zbiorników ze skrzyń retencyjno–rozsączających zlokalizowanych w pasie drogi gminnej.

Wartość inwestycji wynosi 2 999 615,59 zł brutto. A termin realizacji to 15 miesięcy od podpisania umowy (24.10.2022 r.).

To jedno z zadań, na które gmina Tuchola pozyskała dofinansowanie w wysokości 95% w ramach środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą inwestycji jest firma AB Factor Andrzej Borowski z Bydgoszczy.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza