Chciał przekupić policjantów, grozi mu 10 lat!

Estimated read time 1 min read

Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Chojnice, który usiłował ich przekupić. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych miał zapłacić mandat. Wybrał jednak łapówkę, dlatego usłyszał zarzut.

Wczoraj (01.07.2021r.), wieczorem policjanci jadący przez miejscowość Żalno zauważyli forda transita, którego kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych. W związku z rażącym naruszeniem przepisów drogowych kierowca pojazdu został zatrzymany do kontroli. 47-letni mieszkaniec gminy Chojnice został przez mundurowych poinformowany, że za wykroczenie, które popełnił zostanie ukarany mandatem, a do jego konta zostaną dopisane punkty. Mężczyzna wybrał inną drogę. Wyjął z portfela 100 zł, a następnie włożył je funkcjonariuszowi do jego kamizelki taktycznej, mówiąc „zjecie sobie obiad”. Kierowca, w tym momencie, usłyszał, że popełnił przestępstwo. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj (02.07.2021r.) 47-latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dodatkowo kierowca będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za wyprzedzanie na przejściu.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza