TUCHOLSCY POLICJANCI POMOGLI MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY ZASŁABŁ

Estimated read time 1 min read

Funkcjonariusze w trakcie patrolu zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który nagle upadł. Od razu udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Kilka dni temu 35 – latek przyszedł wraz z ojcem do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, by osobiście podziękować funkcjonariuszom za postawę godną naśladowania.

Policjanci st. sierż. Sławomir Grzanowski i st. post. Patryk Baran w trakcie służby zauważyli, że mężczyzna, idący chodnikiem, upadł i dostał drgawek. Mundurowi ułożyli mężczyznę w pozycję boczną bezpieczną, monitorując funkcje życiowe. Stróże prawa wezwali zespół ratownictwa medycznego i skontaktowali się z jego rodziną. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna w porę otrzymał fachową pomoc.

W ostatnich dniach do komendy przyszedł 35-latek wraz ze swoim ojcem, aby na ręce nadkom. Marcina Szulczyka Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi oraz funkcjonariuszy złożyć osobiste podziękowania za postawę godną naśladowania. Policjanci wyjątkowym gościom przekazali drobne upominki i zaprezentowali wyposażenie tucholskiej jednostki.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza