Dziennikarze kontra bezdomni – mecz

Estimated read time 2 min read

Wynikiem 0:1 zakończyły się zmagania kujawsko-pomorskich dziennikarzy z reprezentacją Polski Bezdomnych. Tym sportowym akcentem otworzyliśmy spotkanie młodych Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro”.

Otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia w nim udziału, ale kto ma do tego głowę, zwłaszcza teraz, kiedy tak wiele się dzieje.

Przez 40 minut (2 x 20 minut) zawodnicy dawali z siebie wszystko. Znak do rozpoczęcia meczu dał marszałek Piotr Całbecki. Po zaciętej walce na boisku zwycięską bramkę zdobyła w drugiej połowie drużyna reprezentacji Polski. Wyróżnionym zawodnikiem rozgrywek został bramkarz reprezentacji dziennikarzy Bartosz Stelmasik z TVP Bydgoszcz.

W dzisiejszym meczu na murawę wybiegli głównie reprezentanci Polski z Torunia i Grudziądza. Po drugiej stronie boiska zagrali dziennikarze mediów regionalnych. To niecodzienne wydarzenie zorganizowano z inicjatywy gospodarza województwa z Piotrem Piastem, na co dzień trenerem Juventus Academy Toruń, współpracującym z reprezentacją Polski Bezdomnych.