Zapraszamy na wieś

Estimated read time 2 min read

W całym regionie, do końca września, odbywają się imprezy plenerowe z cyklu „Wieś na weekend 2024”. Na dofinansowanie organizacji wydarzeń promujących dziedzictwo naszego regionu przeznaczyliśmy w tym roku 100 tysięcy złotych. Za nami dwa pierwsze wydarzenia, a w najbliższą sobotę (22 czerwca) odbędzie się kolejne – Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem w Krzywogońcu (powiat tucholski) .

– Systematycznie wspieramy organizację imprez, integrujących społeczność lokalną oraz promujących małe ojczyznybędących okazją do wspólnej zabawy– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem konkursu jest aktywizacja stowarzyszeń i instytucji do działania partnerskiego podczas organizacji lokalnych imprez, upowszechniających przykłady nowatorskich rozwiązań i promujących dobre praktyki zrealizowane w ramach projektów sfinansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wsparcie trafi na organizację 21 wydarzeń promujących produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne, lokalne zwyczaje oraz dziedzictwo kulturowe wsi.

Wszystkie imprezy odbywają się w soboty lub niedziele między czerwcem a wrześniem. W najbliższą sobotę (22 czerwca) do Krzywogońca (powiat tucholski) zapraszamy wszystkich miłośników poezji i tradycji słowiańskiej. Przygotowano konkursy, wystawę prac twórców ludowych, występy kapel, prezentacje regionalnych strojów i stoiska z lokalnymi wyrobami.

Lista wszystkich projektów w ramach konkursu „Wieś na weekend 2024”.


(red.)

Mat. partnera.

Fot. mrf.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza