Pociągiem z Torunia do Kołobrzegu

Estimated read time 2 min read

W najbliższy weekend uruchomione zostanie nowe bezpośrednie połączenie kolejowe z Torunia do Kołobrzegu. Pociąg Rybitwa będzie kursował we wszystkie wakacyjne soboty i niedziele do 31 sierpnia. Przejazd inauguracyjny: sobota (22 czerwca), godz. 5.32, Toruń Wschodni.

– Konsekwentnie stawiamy na kolej – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

–  Zależy nam na tym, aby odpowiadając na potrzeby mieszkańców rozwijać siatkę połączeń. Jestem przekonany, że nowe połączenie będzie atrakcyjną propozycją na wakacyjny weekendowy wyjazd.

Pociąg wyruszać będzie z Torunia Wschodniego o 5:32, aby o 10:37 dojechać do Kołobrzegu, dając podróżnym możliwość wypoczynku w nadmorskim kurorcie. Z Kołobrzegu wyruszy o 17:02, a do Torunia Wschodniego dotrze o 21:55, umożliwiając powrót znad Bałtyku jeszcze tego samego dnia. Podróż w jedną stronę potrwa 5 godzin i 5 minut, a powrót – 4 godziny i 53 minuty.

Bilety i pełen rozkład dostępne na stronie polregio.pl

Trasa pociągu obejmuje przystanki: Toruń Wschodni, Toruń Miasto, Toruń Główny, Solec Kujawski, Bydgoszcz Wschód, Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Główna, Nakło nad Notecią, Wyrzysk Osiek, Piła Główna, Jastrowie, Szczecinek, Szczecinek Chyże, Szczecinek Bugno, Grzmiąca, Białogard, Karlino i Kołobrzeg.

Obsługiwane przez spółkę Polregio połączenie zostanie uruchomione we współpracy naszego województwa z Wielkopolską i Zachodniopomorskiem. Na realizację pasażerskich przewozów kolejowych samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznacza rocznie 220 mln złotych (z czego 30 mln złotych to dostęp do linii kolejowych i opłaty dworcowe).


(red.)

Mat. partnera.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza